1.-5.11.BOB A BOBEK CHTĚLI POUŠTĚT DRAKA

Děti králíkům vysvětlily, že potřebují vítr, který je zlobil a sebral jim klobouk. Vysvětlily, v čem je vítr užitečný a jak dokáže ublížit. Povídali jsme si o tom, kdo a co všechno létá jako draci a zahráli jsme si ru VŠECHNO LÍTÁ CO PEŘÍ MÁ. Abychom se naučili foukat, jako vítr, vytvořili jsme si foukací draky. V tělocvičně se z dětí stal vítr, vánek, vichřice. Nakreslili jsme vítr, mraky a draky jako geometrické tvary. Zopakovali jsme barvy i s malými dětmi. Z geometrických tvarů vznikly zajímaví draci a už se těšíme, až nám budou létat ve třídě. Jen déšť nám nedovolil pouštět draka venku. Příští týden snad bude lepší počasí. Nejvíc děti bavilo dělat vítr s padákem a schovat se před vichřicí. Děti pozvaly rodiče do školky na malou besidku a společné tvoření z dýniček. Na okno musíme připevnit krmítko!! První sýkorka nám připomněla, že už bude zima.