10.-14.2.MASOPUST

Pirát, Červená Karkulka, motýl, žirafa, krokodýl, Ironman, Spiderman, policista, zdravotní sestřička a Hermiona z Herryho Pottera, ti všichni nás tento týden navštívili v rámci karnevalu. Také soutěžili, fandili, tancovali, bavili se a my jsme je za to odměnily. Masky, to ale není jen karneval, ale také Masopust o kterém jsme si celý týden povídali. Děti už vědí, proč se Masopust slaví, význam masek v masopustním průvodu a  jaké jsou tradiční masopustní pokrmy. Masopustní koblížky se nám dostaly až do pohádky o Koblížkovi, kterou si děti zahrály, také složily v rámci posloupnosti a koláče si zase vyrobily z papíru. A jitrnice? Ty si děti vyrobily z ponožky. Potom přemýšleli, která maska do řádku nepatří, hledaly stíny masek a masky jako dvoupuzzle skládaly.