14.-18.3.HŘEJ, SLUNÍČKO, HŘEJ....

to děti zpívaly celý týden a sluníčko nám venku začalo skutečně trošku již hřát. Možná to bylo i tím, že jsme zimu vyháněli říkadlem ! Zimo, zimo, táhni pryč...." O tom, proč sluníčko v zimě nehřeje, na jaře jen malinko a v létě hřeje hodně se děti také dozvěděly. Také si představovaly co by asi viděly, kdyby se klíčovou dírkou dívaly do Jara a pak to společně namalovaly. Fantazii si rozvíjely při poslechu sklady od A. Vivaldiho " Jaro". Děti v hudbě poznávaly zpěv ptáčků, bublající potůček, pučení prvních pupenů atd. To, že jaro začíná hláskou J děti vědí, ale jak správně vypadá, to si procvičily  v hledání mezi ostatními podobnými písmenky. V tělocvičně děti cvičily jógu a již umí " Pozdrav slunci". Skákání přes švihadlo, to  ještě musí pořádně nacvičit. A protože bylo krásně, chodilI jsme ven pozorovat, zda se jarní příroda už skutečně probouzí a na hřišti jsme hrálI první jarní hry a to nejen přetahovanou mezi jarem a zimou.