18.-22.4.K1 BOB A BOBEK BYDLÍ V KLOBOUKU

a děti jim vyprávěly kde bydlí oni. Kdo bydlí ve městě na sídlišti, jakou má kdo adresu. A kdo bydlí na vesnici v domě se zahradou. Výhody a nevýhody. Co se každému líbí kde bydlí.  V tělocvičně si děti zahrály na přírodu. Prohlédli jsme si mapy České Lípy a okolí, ukázali jsme si důležité budovy města. Děti si nakreslily svou bezpečnou cestu do školky. Malé děti stavěly domky malé x velké, úzké x široké, a potom jsme si je šli na náměstí prohlédnout. Na náměstí jsme obdivovali Velikonoční kraslici a výstavku ptáčků s hnízdy a vejci. Ukázali jsme si radnici, banky, pojišťovnu, knihovnu, poštu, obchody a hned jsme si pověděli, co se dá kde koupit. Oslava DEN ZEMĚ v parku, byla prima: víme proč a jak správně třídit odpad, co do kompostéru patří i nepatří. O lesních zvířatech jak žijí, čím se živí a jak se liší. A u včelaře si prohlédli úl, oblečení, rámečky a ve školce jsme si přečetli, jakou práci zastávají včelky od vylíhnutí po létání pro pyl a nektar. Zahráli jsme si s domky a silnicemi puzzle "OPAKY". Dětem se líbí kde žijí a bydlí, proto si kreslily svůj dům, který dokončíme příští týden.