22.-26.11.LOUČENÍ S LISTNATÝMI STROMY

Děti si zopakovaly názvy ročního období, měsíců i dnů v týdnu a zopakovaly si znalosti o lísce a javoru. Porovnávaly ja popisovaly jejich semena, vybíraly jejich listy, které jsem jim připevnila na skřítka. Děti si odnesly domů keramické listy s plody, které se jim fakt povedly. Společně jsme stavěli Adventní vesničku - dřevěné tvary děti opracovaly, dolepily okna, dveře, ručičku si procvičily na dolním obloučku a už je tu střecha. Stromky vytvořené z kelímků daly trochu práce ale vesnička je připravená na .....co asi najdoiu děti pod stromečkem? Tvoření děti bavilo a tak domalovaly čertí hlavu a když "došily" pytel s kouskem uhlí, odnesly si čertíky domů. V tělocvičně se děti pořádně protáhly a poslední plavání si opravdu užily. Na grafomotoriku jsme pozvali rodiče a děti s rodiči uvolňili zápěstí.