22.-26. ZIMNÍ RADOVÁNKY

I když naši kamarádi odjeli na hory do Kořenova, týden jsme si užili skvěle. Malé a velké děti pracovaly společně a zimní radovánky se jim líbily. Během celého týdne děti sbíraly za každý den razítka. Kartičku s razítky si také krásně ozdobily. Úkol měly každý den jiný. Hned v pondělí jsme si ukazovali vybavení potřebné na hory - lyže, hůlky, přeskáče ale také brusle, helmu a další potřebné věci. K pondělí se tedy nabízel sport už od rána. Děti zdolávaly překážky, slalomy, přetahovaly se provazem, skákaly v pytlích, cvičily. Úterý bylo naopak ve znamení hudby. Opakovali jsme písničku o Medvědovi na lyžích i s rytmizací. Středa a čtvrtek se výtvarně tvořilo. Jako velké dílo vznikl společný velký obraz všech dětí na lyžích, zde jsme využili novou techniku otisků s temperou a jarovou vodou. Kdo ještě nelyžoval, tak si to nyní mohl alespoň představit. Pátek jsme si procvičili a uvolnili zápěstí a prstíky, opakovaně jsme kroužili po těle sněhuláka. Nejprve prsty, potom i pastelkami. I když se nám sníh v půli týdne rozpustil, tak jsem si ještě stihli i zajezdit na bobech a zakoulovat si. Od pátku je už ve vzduchu cítit jiné počasí, už ne zimní, doufejme, že se blíží jaro !