27.-31.5.KRTEČEK A BUBÍNEK

V pondělí k nám paní Petra, která nám pověděla o broučcích v trávě, ale i u vody. S dětmi si zahrála hru Na komára. A jaký je vlastně život motýla? Od vajíčka přes kuklu až k dospělému motýlkovi nám názorně ukázala a děti si to společně s ní mohly vyzkoušet. Dokonce s sebou měla i živé broučky – Strašilky.V úterý jsme navštívili ZŠ Špičák, kde jsme měli Olympijské hry a protože nám počasí nepřálo, disciplíny jsme přesunuli do tělocvičny. I přes nepřízeň počasí se vše vydařilo a radost z medailí hovoří za vše.Ve středu jsme Krtečka ponaučili, jak se hraje na bubínek, který našel, společně jsme si ukázali, jak se hraje na různé hudební nástroje. S nástroji jsme se stali kapelou a zazpívali jsme si písničky, které už známe. Děti si zahráli i na kytaru a poté si namalovali vlastní veselou kytaru, kterou si odnesly domů. Rozeznávali jsme smutnou, veselou, rychlou a pomalou melodii. Naučili jsme se písničku Muzikantská rodina. K blížícímu Dni dětí jsme byly na pohádce O pejskovi a kočičce a od Edíka jsme dostali balíčky s dobrůtkami. cheekyFotky ze společných akcí najdete v informacích pro rodiče.