4.-8.4.BOBA A BOBKA NAVŠTÍVILI KAMARÁDI

Dětem se líbila pohádka O koťátku, které zapomnělo mňoukat. Zahrály si divadlo a složily z papíru kočičku, nakreslily klubíčka a moc je bavilo z klubíček kreslit jiná domácí zvířátka. Celý týden  nás provázely písničky: Když jsem já sloužil, Krávy, krávy, jak se ozýváte, Tři čuníci,  Pásla ovečky, Kočka leze dírou, Já mám koně, Skákal pes.  V tělocvičně děti cvičily jako pejsek, který se převaluje a starší děti procvičovaly kotoul vpřed. Společně si hrály na slepičky, jak chodí do kurníku, skákaly jako kozlíci. Zahráli jsme si hru Na kočku a myš. Pomocí obrázků děti přiřazovaly zvířecí rodinu a pojmenovaly mláďata. Děti bavila hra -Zvukové pexeso, kdy mamka hledá své mládě. Děti se naučily se novou píseň: Copak se to děje? O slepičce a kuřatech. Tvoření děti moc bavilo - stříhaly, malovaly, kreslily a lepily slepici s kuřaty v kurníku. A také řazení podle velikosti. Nejdříve to děti zkusily na sobě, potom řadily zvířata plyšáky podle velikosti od největšího po nejmenší a nakonec obrázky, každý svou řadu. Těšíme se na   Velikonoce a tak jsme společně zasadili pšenici, slepili slepičku a zdobili vyfouklá vajíčka. A na úterý už mají kluci připravenou pomlázkucheeky!