9.-13.5.BYLO JEDNO TĚLO, TO DVĚ NOHY MĚLO

...... a co má naše tělo dalšího a co se v našem těle ukrývá, o tom jsme si povídali celý týden. Děti se dozvěděly kolik máme v těle kostí, co se stane když se kost zlomí a jak se to dá napravit, k čemu jsou v těle klouby a kde všude je máme. Děti si vyrobily postavičky při cvičení jógy a také postavičky z párátek. Společně děti obkreslovaly kamarádovo tělo a do něj sestavily lidskou kostru, nalepily žíly a cévy a na konci týdne i všechny orgány. Cvičením si děti posilovaly všechny svaly v těle a také pozorovaly tlukot svého srdce v klidu a po pořádném cvičení. Děti už vědí, že nejen srdce, ale i mozek je jeden z našich nejdůležitějších orgánů. Nejen že řídí celé tělo, ale také třídí všechny informace, které se dozví, vidí, slyší, tak i děti jako mozek třídily obrázky nadřazené a podřazené.