10.-14.1.BOB A BOBEK JEDOU NA HORY

Děti králíkům ukázaly a vysvětlily v mapách, jakou barvou se znázorňují hory. společně si povídaly o tom, kam pojedou na hory se školkou. Jaké sporty budou provozovat. Vyprávěly o svých zážitcích z hor s rodiči.V tělocvičně jsme netradičně cvičili v družstvech na bruslaře, hokejisty, bobisty, sáňkaře. Tvoření bylo také sportovní - děti malovaly rovinu, kopec, a hory. Vypořádaly  se s chlupatým drátkem a vytvořily sportovce. Do tvoření se zapojili i rodiče a tak jsme si tvoření užili všichni. Děti se oblékly do sportovních obleků, použily náčiní a ukázaly jak se používá a v  jakém ročním období i za jakých podmínek. Zabavilo nás foukání do předmětů z různých materiálů. Určovali jsme pořadí sportovců. Děti podle obrázků vyprávěli o ději příběhu. V šatně jsme si řipomněli, v jakém pořadí si oblékáme zimní oblečení. V pátek byly velké děti  bruslit  a při hrách venku si všechny děti dávaly pozor na náledí a led.