17.-21.SNĚHULÁK

Co je v zimě důležitější, sníh nebo mráz ? Zeptejte se dětí, ty už to vědí, protože o sněhu, ledu a mrazu jsme si celý týden povídali. Celý týden děti také sníh vyhlížely, aby mohly postavit sněhuláka. Dočkaly se až v pátek, ale mezitím si ho vyrobily z vatových tamponků, natiskaly bublinkovou folií a obšívaly. Naučily se básničku " Sněhuláček panáček " a také písničku " Padá sníh, padá sníh". Skládáni papírového sněhuláka na rychlost byla velká legrace, tak jako hra s míči jako se sněhovými vločkami. Stříhání sněhových vloček jim šlo skvěle a tak si s nimi zacvičily a také na grafomotorice ručku procvičily. Děti si také učily co je kulaté, určování v řadě a posloupnost. Při pokusech děti zjišťovaly pomocí dětské čističky zda je sníh čistý, taky jak velký objem sníh má a kolik vody z něj po rozpuštění zůstane. I bez lepidla se dá přilepit hrnec ke stolu. Čím ? No přeci za pomoci vody, ledu a soli.