16.1. VLNA VŠEMI DESETI

V úterý mezi nás zavítala paní Petra s programem „Vlna všemi deseti“. Na začátku povídání byla ovečka a na konci pletený svetr. Co vše se musí udělat, než svetr vznikne? To vše se děti dozvěděly během poutavého vyprávění paní Petry.  Zajímavé bylo i vyzkoušení si česacího stroje na vlnu a předení na kolovrátku. Nikoho z dětí by nenapadlo, že po vyběhnutí na zahradu, uvidí opravdového pastýře, který se stará o ovečky. Pastýř s dětmi hovořil o ovečkách, jak se o ně stará, co jedí, kde spí a kam se chodí pást. Také nám ukázal hudební nástroj tzv. „ koncovky“ na které si děti zahrály. Krásný zvuk koncovek se rozléhal po celé zahradě mateřské školky. A aby nikomu nebyla zima, zahrál si pastýř s dětmi pohybovou hru Na ovečky a vlka. Dětem bylo s paní Petrou dobře a paní Petra nám slíbila, že opět mezi nás přijede.