11.-15.12. RÁKOSNÍČEK ZDOBÍ STROMEČEK

Týden jsme začali zapálením druhé adventní svíčky, povídáním si o vánočních tradicích, které doma s rodiči držíme a zahráli jsme si hru "Vánoční sochy". Pověsili jjsme jmelí a hned jsme se také všichni pod ním obejmuli. Společně jsme ozdobili stromeček perníčky, které si děti samy upekly. Zahráli jsme si "Vánoční příběh o cestě do Betléma". Velká legrace byla, když jsme procvičili svoje smysly při hře, kde tě vločka pošimrala (zastudila). Čekání na Ježíška jsme si krátili procvičením a uvolněním ručiček, protože jsme se snažili rozezvonit zvoneček na papíře "cink, cink zvoneček". Společně jsme pouštěli lodičky a i v novém roce budeme všichni spolu. Tím vším se nám podařilo Ježíška přivolat. Nadělil nám hodně dárečků, ze kterých měli všichni radost. Zazpívali jsme si společně vánoční koledy. Z otisků dlaní nám vznikl krásný stromeček, který jsme pak i ozdobili. A protože i děti rády dělají radost, vytvořily si pro rodiče překvapeníčko na vánoční stůl.