11.-15.9.RÁKOSNÍČEK NEPOSEDA

Rákosníček nás přivítal svou svolávací básničkou: Za mlhou hustou tak,... My jsme ho učili naše jména a značky. Seznamovali . seznámili jsme ho s pravidly třídy, jak se k sobě máme chovat, kdy a kam se uklízí hračky. Koho máme slušně pozdravit, jak si o věc či o něco pěkně požádat. Navštívili jsme výstavu zahrádkářských výpěstků, plno ovoce i zeleniny už známe. Děti viděly mlýnek na obilí a jak se z něho sypala se mouka. Víme, co je kdoule a našli jsme ji v parku. V parku nás Rákosníček seznámil se svým rybníčkem, pozorovali jsme kachny, kačery a mláďata, společně jsme je rozeznávali. Hráli jsme si na rodinu, stavěli domeček. Ruka nám pomohla s říkankou počítat do pěti: To je táta, to je máma - kolik je nás doma. Společně jsme malovali rybníček a otiskem ruky jsme počítali, kolik kamarádů má Rákosníček. Dětem se líbilo malování prstovými barvami a maňáska Rákosníčka děti  obkreslily a nalepily. Nakonec děti mačkaly a trhaly papír a obrázek byl hotový.cheeky  Hra: voda, oheň, blesk děti zaujala a tak jsme si ji zahráli několikrát.