20.-24.11. RÁKOSNÍČEK A PŘEDPOVĚĎ POČASÍ

S Aničkou jsme oslavili její třetí narozeniny. Rákosníček a žabka Rosnička si s dětmi povídali o počasí a každý den jsme sledovali změny počasí. Ráno na vycházce a odpoledne jsme počasí pozorovali z okna. Hráli jsme si na vítr, foukali do kapičky, vločky a do vody. V tělocvičně jsme si zacvičili s deštníčky. Děti  koulely míče v sedu a ve stoji házely míčky do koše a do švédské bedny. Hra na sluníčko a déšť s deštníky se dětem líbila. Malovali jsme oblohu zapouštěli tři odstíny modré do mokrého a slaného podkladu. Děti si vyzdobili deštníky. poznaly rozdíl mezi slunečníkem a deštníkem. Vyrobili jsme si umělý sníh, tvořili si kouličky i sněhuláky. Hráli  jsme si na déšť, bouřku, hádali koho mlha schovala. A v pátek jsme viděli z okna liják i svítilo slunce a byla k i vidění duha. Za chvilku i sněžilo. A děti také ví, co si do jakého počasí oblečeme.