15.-19.4. KDYŽ VYLEZU Z POSTÝLKY

Pohádka s loutkami "Sluníčko a měsíček" a potom Povídání o částech dne, co se kdy dělá a jak probíhá náš den ve školce. Užili jsme si další den v tělocvičně a hráli hru s padákem. Děti vytvořily kresbu dne a noci, která se jim opravdu povedla. Pohybová hra "padající hvězdy", děti bavila tolik, že jsme ji hráli hned několikrát. Procvičili jsme si pusinky, jazýčky, foukali do hvězdiček a naučili se píseň "Dny v týdnu", ke které jsme pak společnými silami vymysleli i pohyb. Děti společně oslavily narozeniny naší Adélky. Ručičky jsme uvolnili básničkami, písničkami a na papíředěti  dokreslily hvězdičky a sluneční paprsky. Dny v týdnu jsme opakovali a počítali pomocí prstíků. Všechny děti si se zájmem krásně vybarvily i nabídnutou omalovánku. Děti soustředěně modelovaly sluníčko a měsíček. Při kimově hře si děti procvičily zrakovou paměť. Děti mě překvapily a někteří si pamatovaly i pořadí devíti předmětů. Hádanky, kterou část dne myslíme, jsme si v týdnu zahráli hned několikrát.