13.-16.11. RÁKOSNÍČEK A POČASÍ

Blíží se zima a venku se ochlazuje, začínáme se teple oblékat, co vše potřebujeme, co si oblékneme jako první a co jako poslední. Hned si děti zkusily zastrčit podolek a všem se to podařilo i těm nejmenším. Řádění v tělocvičně jsme si všichni moc užili. Co je potřeba, aby v zimě krk nemrznul? Jasně, šála a tak si ji děti s pomocí barev nabarvily a procvičily prstíky při vázání šňůrek (třásně). Kolik si jich děti navázaly si také spočítaly. Sukavičkani, které si děti měly přinést z domova za domácí úkol, si zahrály hru pexeso, také je porovnaly podle velikosti a barev. Jaký je rozdíl mezi pletenými a šusťakovými? Hřejí oboje, jen pletené ve sněhu dlouho suché nevydrží. Ve středu odpoledne jsme se všichni společně rozloučili s podzimem. Děti ukázaly, co se nového naučily a pak si s rodiči vyrobily krásné podzimní lampičky, které jsme  zapalili a rozloučili se. Už teď se těšíme na vánoční setkání. Čáry, čáry vrchní oblouk, k tomu jedno, dvě klubíčka a jůů je z toho zimní čepička. K dokonalosti už jen zbylo dolepit vatové kuličky a vyzdobit pastelkami.