29.4.-10.5.-CYKLISTI U STUDÁNKY

Motivační pohádka "O neposlušném autíčku" se dětem moc líbila. Ukázali jsme si dopravní značky, které bychom měli umět a znát. Kresba dopravního obrázku se všem moc povedla, a děti ukázaly, jak umí poslouchat, soustředit se a samostatně pracovat. Posuďte sami shlédnutím výstavky v šatně. Také jsme se stihli naučit novou písničku a užít si malý výlet dopravními prostředky po České Lípě. Ručičky jsme uvolnily písničkami a říkankami od ramene až po prsty a hned objíždění překážek na papíře šlo lépe. Na koloběžkách jsme se bezpečně projeli těšili jsme se na oslavu. Oslavili hned troje narozeniny Čestmírka, Josefinky a Majdalenky. V dalším týdnu se Rákosníček zaměřil na bezpečnost chodců, cyklistů. Víme, že musíme poslouchat semafor. Mít na sobě reflexní prvky. Prsty, ruce a správné držení pastelky jsme procvičili na závodní dráze s autíčky. Výlet vlakem směr Doksy, svačinka u jachet na sluníčku a prohlídka parníků, stejně tak malování vodovkami i kresba tuší dopravních prostředků byla hezkou tečkou za dopravním povídánímcheeky.