4.-8.9. PRVNÍ TÝDEN VE ŠKOLCE

Hned v pondělí se nám představil nový kamarád Rákosníček, a se všemi se pozdravil a přivítal po prázdninách ve školce. Poslechli jsme si pohádku "O Mařence ve škole" a s dětmi si o ní povídalI. Hráli jsme hry se jmény pro zapamatování i smyslovou hru "kdopak zmizel". Procvičili jsme si pusinky i jazýčky a foukali do sluníčka na stropě, abychom roztančili paprsky. Zahráli jsme si hudební hádanky a uhodnutou písničku i zazpívali. Každý namaloval sám sebe i se sluníčkem a nebem nad sebou a travičkou pod nožkami. Každý den jsme cvičili a dokonce jsme vyzkoušeli i menší překážkovou dráhu. Děti procvičovaly prsty i celé ruce až po ramena s básničkami, zkoušely správný úchop tužky, a protože je Rákosníček z rybníčku, každý jeden rybníček namaloval a do rybníčka rybičku. Vyzkoušeli jsme i nové hřiště pod školou a protože je teplo dodržujeme i pitný režim. Poslední den nás Rákosníček pochválil, jak všechny děti byly šikovné, popřál krásný víkend a v pondělí bude čekat až zase všechny děti přijdou. Krásný víkend přejeme.