9.-14.9.RÁKOSNÍČEK A KOLOUŠEK

V pondělí i za deště, jsme doprovodili školáky do knihovny. Podívali jsme se do parku na rybníček, co se od září změnilo. Rybky i kachny jsme ani nemohli spočítat, kolik jich bylo. V tělocvičně jsme cvičili, jak zajíci, lezli po žebřinách, jak veverky, plazili se jak hadi a v tunelu, jak krtek. Koloušek nám schoval lesní kamarády mezi hračky. Děti je hledaly, hádankami poznávaly a vyjmenovaly celou rodinu. Zahrály si hru, čím se jaké zvíře živí, kdo  a na koho si musí dát pozor, žabka chtěla chytit čmeláka. Zajíc, koloušek si pochutnali na trávě a liška honila zajíce.  Seznámili jsme se s potravním řetězcem. bPrstíky si děti procvičily trháním papíru a lepením, vystřihováním a prstíkem ťupkaly a tvořily.. A nakonec jsme si užili ve škole na keramicecheeky. Fotky z knihovny a plavání najdete v info pro rodiče.