4.-8.12. ZIMA , ZIMA ZAČÍNÁ, ČERT K NÁM LEZE Z KOMÍNA

První adventní týden začal zapálením svíčky na adventním věnci, svíčky,  které říkáme Naděje a povídáním o probíhajícím adventu. Jelikož měla hned v pondělí svátek Barbora seznámily se děti se zvykem trhání Barborek a o vycházce si šly tzv. Barborky také utrhnout. Ještě si budeme muset chvilku počkat, jestli nám do Štědrého dne vykvetou. Den před svátkem svatého Mikuláše na děti čekala cesta Z peklíčka do nebíčka, která se nesla v duchu soutěží a plnění čertích úkolů, po kterých mezi nás přišel očekávaný Mikuláš a za pěknou básničku rozdával dětem sladkou nadílku. Za Mikulášem poskakoval neposedný čertík, a jelikož máme ve školce samé hodné děti – nikoho si čert s sebou do pekla neodnesl. K vánočním zvykům patří také pečení perníčků a i to děti zvládly. Společně pak upečené perníčky ozdobíme. Sněhu nám pomalu ubývá, ale nám to vůbec nevadí – koulovačka z papírových koulí je taky dobrá a zábavná. Nesmíme zapomenout ani na dopis psaný pro Ježíška, ve kterém jsou tajným písmem psaná ta nejkrásnější dětská přání. Čas do vánoc si zkracujeme každodenním otevíráním zvonečků z adventního kalendáře. V každém zvonečku nás čeká malá sladkost s vánoční koledou, kterou si společně zazpíváme.