9.-14.9.HÁDALY SE HOUBY, HÁDALY SE V LESE....

A moudrá sova to vše sledovala! O houbách, co se hádaly v lese, se děti naučily pěknou písníčku a tím si i připomněly, že ve školce se nehádáme a jsme všichni kamarádi. Nejstarší kamarádi „velkáci“ navštívili hned v pondělí městskou knihovnu v České Lípě, kde nám paní knihovnice povyprávěla o knihách. V tělocvičně nás čekalo protažení celého těla a zdolání překážkové dráhy. Cestou na plavání, které máme každou středu nám počasí vyčarovalo hustou ranní mlhu, která se proměnila ve slunné dopoledne. Čmárání neboli grafomotoriku si děti užívaly společně s rodiči pod vedením Alenky. Celým houbičkovým týdnem nás provázela pohádka Zvířátka pod hříbkem, kde se děti dozvěděly, jak je možné, že se všechna zvířátka vešla pod hříbek. Společně jsme si namalovali les se zvířátky i houbami. Také jsme procvičily prstíky při tvarování hub z modelíny. A jak je možné, že hříbek vyrostl? Zeptejte se dětí. Určitě vám pohádku pěkně převyprávíblush.