20.-24.5.KDE BYDLÍM?

Dům, byt, hrad a nebo zámek? Místo, kde bydlím. Školáci už svou adresu znají a středňáci se jí učí. Kde, kdo bydlí jsme si povídali během celého týdne. Děti svůj dům i popisovaly – někdo má dům malý, velký, vysoký, krásný. Dozvěděly se také, kdo dříve obýval krásný zámek nebo hrad.  Na jeden takový zámek se děti ve čtvrtek vypravily. Jízda vlakem uběhla rychle a na vlakovém nádraží ve Lvové na nás čekal vodník, který nám ukázal své poklady. Další zastavení bylo u Zdislaviny studánky s léčivou vodou. Poté nás čekal výstup lesem na státní zámek Lemberk s prohlídkou „ putování za zámeckým kocourem Mikešem“. Děti nejenže se zájmem poslouchaly výklad paní průvodkyně, ale i hledaly ztracená koťata a měly za úkol je pojmenovat. A kolik jich našly a jak je pojmenovaly? Své přestavy o hradu  - zámku děti nakreslily tuší a svá díla vystavily v šatně. Ve středu se školáci i středňáci sešli v tělocvičně se kterou se pro tento školní rok rozloučili. Své sportovní dovednosti ukázali rodičům a všem co se přišli na naše malé sportovce podívat. Ve středu dopoledne  někteří  odešli reprezentovat naší školku v dopravní soutěži. Své poznatky a zážitky potom vyprávěli svým spolužákům. V pondělí také Laurinka zeprezentovala naší školku v recitační soutěži, kde jí moc  a moc chválili. A teď ještě jeden úkol pro rodiče – zeptejte se svých dětí, co vše na zámku vilěly a jak se jmenovala nalezená koťata. FOTO Z TĚLOCVIČNY A DOPRAVKY najdete v info pro rodiče.