520.-24.11. KAM KARKULKO MALÁ, KAM...

Týden nám začal pohádkou O Červené Karkulce, kterou většina dětí znala. I přesto nebylo pro ně jednoduché složit děj podle obrázků a následně pohádku převyprávět. Domácím úkolem bylo přečíst pohádku podle obrázků z pracně vyrobené mini knížky svým rodičům. Při výrobě mini knížky s krásnou pohádkou jsme procvičovali také stříhání, lepení a dějovou linii. Uprostřed týdne nás čekaly hrátky ve vodě, jako vždy plné zábavy, ale i zdokonalování v plavání s pomůckou i bez pomůcky. Odvážnější zkusily i jízdu na tobogánu a vodní skluzavce. Procvičování znalostí geometrických tvaru děti bavilo, zkusily si i barevný diktát z geometrických tvarů a následně si složený zápis přečetly. Závěrem skládaly obrázek z geometrických tvarů podle své fantazie. Mezi roboty, raketami a domečky se také objevila Červená Karkulka i noční obloha s hvězdami. V tělocvičně kromě protahovacích cviků na balančních podložkách nechyběla ani překážková dráha a pohybová hra Na ovečky a vlka. Cestou z tělocvičny již byla cítit blížící se zima. Ze sem tam poletujících sněhových vloček se stala sněhová vánice, která rozzářila oči nejednoho dítěte.