18.-28.3.VELIKONOCE U "VELKÁKŮ"

Jaro už je tu a zve nás na výlety. Vlakem do "Pekla" kde děti hledaly, zkoumaly a pozoravaly sněženkly, bledulky i petrklíče. A nejen kytičky. Taky skály, stromy, zem. Příprava na svátky jara děti zaujala. kdo snesl vajíčka? Děti je rovnaly podle velikosti, prohlížely kraslice a různé techniky a pak se s chutí pustily do tvoření. V tělocvičně na nás nečekalo jen cvičení, ale i velikonoční honička s upletenými pomlázkami. Chlapci si pěknou koledou vykoledovali u děvčat pestré pentličky, které jim děvčata na pomlázky navázaly. A kdo se stal pomlázkovým králem? No přeci ten, kdo měl nejvíce pentliček. cheekyV úterý ráno jsme společně zadělali kynuté těsto a pozorovali, jak krásně kyne. Následně si každý upletl z těsta svého jidáška. Odpoledne školáci předvedli rodičům a panu řediteli ze ZŠ Svárov co vše už umí a jak jsou připraveni k zápisu do prvních tříd. Středa, ačkoliv byla „škaredá“ tak se nikdo nemračil, protože se velkáci a středňáci těšili do plaveckého bazénu. Plavání se všem moc líbilo, nikdo neplakal a tak jsme si po výcviku společně užívali v perličkách. Na zelený čtvrtek se jí něco zeleného a tak si děti z přinesených surovin udělali zelený salát a ovocné talířky. Obratně zacházeli s nožíkem a pod dohledem krájeli donesené ovoce a zeleninu zelené barvy, které pak při svačince s chutí snědli. Každý den v týdnu měl pro nás jinou barvu. Mnozí z nás netušili kolik odstínu má žlutá, modrá či zelená barva. A teď už vám všem přejeme krásné velikonoční svátky.